Almanya merkezli gazete deprem üzerinden Erdoğan’ın hedef aldı

[ad_1]

Almanya merkezli Süddeutsche Zeitung gazetesi, gerçekleşen depremler üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef aldı.

Türkiye’nin birlik ve beraberliğinden rahatsız olan Alman gazetesi, muhalif partilere tavsiyelerde de bulundu.

ERDOĞAN’I HEDEF ALDI

Erdoğan’ın ‘hükümdar’ olarak tanımlayan Alman gazetesi Süddeutsche Zeitung’un Von RaphaelGeiger imzalı haberine, “Türkiye’de deprem… Türk hükümeti halkı yeterince koruyamadı mı?” başlığı atıldı.

MUHALEFETE AKIL VERDİ

Muhalefetten henüz kimse soru sormuyor” diye yazan Alman gazetesi, muhalefete deprem konusunu siyasi malzemesi yapması gerektiği tavsiyesinde bulundu.

“MUHALEFETİN SEÇİMİ KAZANMA ŞANSI VAR”

Muhalefetin Erdoğan’ı yenmek için şansı olduğunu belirtilen haberde, “Her halükarda, şu ana kadar muhalefetin ilk kez hayal bile edilemeyeni gerçekleştirme şansı varmış gibi görünüyordu: Erdoğan’ı yenmek. Ebedi Cumhurbaşkanı yenilebilir mi?” denildi.

ERDOĞAN İTİRAFI: MUHALEFET ERDOĞAN’A SALDIRMAKTA ZORLANACAKTIR

Depremin ardından Erdoğan’ın verdiği mücadeleyi açıkça itiraf edilen haberde şu ifadeler yer aldı:

“Türkiye sadece yaslı günlerle değil aynı zamanda siyasi olarak da gergin bir dönemden geçiyor. Erdoğan’ın hala insanların korumasını emanet ettiği kişi olup olmadığı sorusu ortaya çıkacaktır. Ancak Cumhurbaşkanı hala mağdur yakınlarını teselli ederken muhalefet Erdoğan’a başarısızlıkları nedeniyle saldırmakta zorlanacaktır.”

TÜRKİYE’NİN BİRLİK VE BERABERLİĞİNDEN RAHATSIZLAR

Türk milletinin birlik içerisinde hareket etmesine hayret edildi. Süddeutsche Zeitung gazetesinin haberinde, “Türk toplumu kötü haberler konusunda deneyimli. Tüm çatışmalara rağmen böyle günlerde bir arada durmayı başarıyor. Sanki darbeyi kolektif olarak almış gibi.” denildi. Haber7

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*