Beyşehir’de yılın ilk meclis toplantısı yapıldı

[ad_1]

Konya’da Beyşehir Belediyesi 2023 yılının Ocak ayı olağan meclis toplantısını yeni yıl adına güzel dileklerde bulunarak gerçekleştirdi.

Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır’ın Başkanlığında yapılan toplantıda 2023 yılında yapılacak hizmet ve projelerin istişareleri yapılarak, 11 gündem maddesi oylara sunuldu. Başkan Bayındır, “Yerelde bizler, genelde devlet büyüklerimiz yani hep birlikte ülkemizi şaha kaldıralım” dedi. Bayındır konuşmasında; “Ülkemiz için büyük önem taşıyan 2023 genel seçimlerinde hep birlikte vatanımız, milletimiz adına kol kola olacağız. Seçimi seçimde bırakıp bir birimizi kırmadan yetişen neslimize güzel yarınlar bırakacağız. Yerelde bizler, genelde devlet büyüklerimiz ülkemizin yarınlarını inşa etmek için hep birlikte çalışacağız. Şehrimizde yapacağımız çok işler, projeler ve hizmetler var. Bunların en önemlileri bu yıl Beyşehir’in kaderi Gembos Yolu, Şehrimizin kıymetlisi Beyşehir Gölü’nün uzun devreli koruma amaçlı imar planlarına kadar bu hizmetleri göreceğiz. Akabinde şehrimizin hastane bölgesinde yeni bir mahalle oluşturarak imar düzeni planlamalarını hayata geçireceğiz. Hastane ve çevreyolu arasında kalan bu bölüme yakışır şekilde bir planlama yapacağız. Şehrimiz adına 2023 yılında hep birlikte güzel hizmetler için çok çalışacağız. Bu şehrin insanının vaktini, parasını boşa harcamadan layıkıyla bu görevleri bir bir yerine getireceğiz” ifadelerini kullandı.

GEMBOS YOLUNA HAZIR OLMALIYIZ!

Bayındır, yılın ilk meclis toplantısında Beyşehir’in kader niteliği taşıyan Gembos Yolu hakkında açıklamalarda bulundu. Bayındır, “Arkadaşlar Gembos Yolu’na hazırlıklı olmak zorundayız. Hafta sonu tüneli yerinde inceledim. Tünelin içinde bir problem kalmamış, sinyalizasyon ve elektrifikasyon düzenlemeleri var iklimlendirme yapılıyor. Bu çalışmalar tahmin ediyorum ki bir aya biter. Asfaltı yapılmış, çizgisi çizilmiş aşağıda ki yol, 4 buçuk kilometreden 2 buçuk kilometreye düşmüş. Yarmalar, genişlemeler yapılmış üstüne asfalt kaplamalar ve emisyon yapılmış. Bizim kullanacağımız yolu tünelin başından, asfaltın oraya bağlamışlar. Beydiği’ne kadar bir çalışma var o bittikten sonra bu yolun önemini hep beraber göreceğiz. Yolun açıldığı gün neler olacağı konusunda şehrimizi her konuda hazır hale getirmeliyiz. Bu güzergâhı kullanan sürücülerimizi burada en iyi şekilde nasıl misafir ederiz? Nasıl ekonomimize katkıda bulundururuz? Bunları çözmemiz gerekiyor” dedi.

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*