Konya’da gelin-kaynana işbirlirliğiyle zehir tacirliği

[ad_1]

Konya’nın Akşehir ilçesinde durdurulan Şehirlerarası otobüste, hareketlerinden şüphelenen 2 kadın şahsın üst ve eşyalarında arama yapıldı. Gelin ve kayınvalide olduğu tespit edilen şahısların valizlerinden 2.520 adet Uyuşturucu hap çıktı.

Konya Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin gençleri zehirlemek için uyuşturucu sevkiyatı ve sokak satıcılığı yapan şahısların tespitine yönelik çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri ile Akşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı yol uygulamasında Konya istikametine seyreden bir yolcu otobüsü durduruldu. Polisler, yolcular içerisinde 2 kadının hareketlerinden şüphelenerek üstlerinde ve valizlerinde arama yaptı.

konyada-gelin-kaynana-isbirlirligiyle-zehir-tacirligi-1.jpg

GELİN KAYNANANIN VALİZİNDEN 2.520 ADET UYUŞTURUCU HAP ÇIKTI

Yapılan aramada gelin ve kayınvalidenin sıradan bir yolcu değil, uyuşturucu sevkiyatı yapan zehir tacirleri olduğu ortaya çıktı. Nevruz G. ve Çilem G. isimli kadınların eşyalarında yapılan aramada 2.520 adet uyuşturucu hap ele geçirildi. Kayınvalidenin daha önceden de uyuşturucu ticaretinden suç kaydı olduğu öğrenildi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Nevruz G. Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak ve Kullanmak suçlarından tutuklanırken Çilem G. adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

konyada-gelin-kaynana-isbirlirligiyle-zehir-tacirligi-3.jpg

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*