Ümmetin birliği için fayda üreteceğiz!

[ad_1]

Uluslararası İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Birliği- (UİHM) tarafından 2023 yılında derneğin hedefledikleri proje ve programlarla ilgili istişarede bulunmak amacıyla Durum Muhakemesi ve Vizyon Tanımlama Değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan UİHM Genel Başkanı, Birleşmiş Müslüman Milletler Konseyi – UMNA Genel Sekreteri ve Gelişen Sekiz – D8 Komite Genel Sekreteri Mohammad Hasan Kabir, Dört yıldır yaptığımız proje ve faaliyetlerimizi gözden geçirerek, ilerde yapacağımız faaliyet cetvelini oluşturduk. Bundan sonra daha iyilerini yapacağımızın yaptıklarımız teminattır” dedi.

ummetin-2.jpg

‘ÜMMETİN BİRLİĞİ VE DİRLİĞİ İÇİN FAYDA ÜRETECEĞİZ’

Ümmet olma bilinciyle hareket edeceklerinin altını çizen Mohammad Hasan Kabir, “Amacımız; İmam Hatiplilik ruhu ve değerlerini yaşayan ve yayan uluslararası Bir Sivil Toplum Kuruluşu olmaktır. Uluslararası İmam Hatipliler kardeşliğinden aldığımız güç ile insanlığın İlmî, iktisadi ve sosyal gelişimi, ümmetin birliği ve dirliği için fayda üretmek amacıyla “Hep birlikte bir ümmetiz. Bölüşürsek tok oluruz, bölünürsek yok oluruz.” sloganıyla 2018 yılında yola çıktık. Uluslararası İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Birliği – UİHM olarak sayısızca projelere imza attık. Bundan sonra da atmaya devam edeceğiz. Dört yıldır yaptığımız proje ve faaliyetlerimizi gözden geçirerek, ilerde yapacağımız faaliyet cetvelini oluşturduk. Bundan sonra daha iyilerini yapacağımızın yaptıklarımız teminattır” ifadelerini kullandı.

ummetin-3-001.jpg

‘GELECEĞİN DÜNYASINDA SÖZ SAHİBİ OLACAĞIZ’

Geleceğin dünyasında söz sahibi olacaklarına vurgu yapan Kabir, “Türkiye’de bulunduğumuz süreçte Ensar ve Muhacir kardeşliğimizin sözde değil özde yaşamaya ve yaşatmaya da devam edeceğiz. Ümmet bilinciyle birlik ve gayretle geleceğin dünyasında daha çok söz sahibi olacağız. Bugün kötülükleri sadece dilimizle düzeltebiliyoruz. İleride bunun farklı aşamalarla gerçekleştireceğimizi şahit olacağız. Toplantımıza katılan UİHM Yönetim, Denetim ve YİK üyelerimize ve Ev sahipliği yapan Konya Ticaret Odası Başkanlığına şükranlarımızı sunar toplantımızın hayırlara vesile olmasını temenni ederiz” diyerek sözlerini tamamladı.

• SÜMEYRA KENESARI / YENİ HABER GAZETESİ

ummetin-5.jpg

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*