Karatay İzzet Bezirci İlkokulunda Aile Okul Eğitimlerini tamamlayan annelere belge

[ad_1]

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okullarda başlatılan Aile Okulu Projesi kapsamında Karatay İzzet Bezirci İlkokulunda eğitimlerini tamamlayan annelere belgeleri törenle verildi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Covid-19 salgınının günlük yaşam tarzını değiştirmesi sonucu artan kaygı, uzaktan eğitim çalışmaları nedeniyle öğrencilerin okuldan uzak kalmaları sonucu okula karşı tutum ve algıların olumsuza dönmeye başlaması, sosyal ve duygusal gelişimin yavaşlaması, öğrencilerin kamu politikalarının uygulanma hizmetinden mahrum kalmaları, salgın sürecinde aile bireylerinin evde televizyon, bilgisayar, telefon ve internette geçirdikleri sürenin artması ve aile içi muhabbet ve sorumluluğun azaldığının tespit edilmesi vb. ortaya çıkan sorunları öğretmen, veli ve öğrenci işbirliği ile aşabilmek, bu sorunlarla baş edebilmenin yollarını hep birlikte bulabilmek için Mart 2022’de Aile Okulu Projesi hazırlanıp ve Aile Okulu Eğitimleri başlatıldı.

Bu kapsamda Karatay İzzet Bezirci İlkokulunda açılmış olan 5 kursta Aile Okul Eğitimlerini tamamlayan annelere belgeleri törenle verildi.

karatay-izzet-bezirci-ilkokulunda-aile-okul-egitimlerini-tamamlayan-annelere-belge-2.jpg

karatay-izzet-bezirci-ilkokulunda-aile-okul-egitimlerini-tamamlayan-annelere-belge-3.jpg

karatay-izzet-bezirci-ilkokulunda-aile-okul-egitimlerini-tamamlayan-annelere-belge-4.jpg

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*